Mamy awans do 2 ligi!!!!

Victoria Aglomeracja Wałbrzyska w 2 lidze!!!

Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam awansować do 2 ligi kobiet. Od nowego sezonu 2015/2016 będziemy uczestnikami Centralnych Rozgrywek.

Najpierw dotarła do Nas informacja o powiększeniu wszystkich 4 grup 2 ligi do 12 drużyn i My dostaliśmy szansę na awans w meczu barażowym z SWD Wodzisław Śląski, który miał zostać rozegrany w Głogówku 1 lipca 2015 roku. Jednak dzień wcześniej dotarła do Nas druga informacja, z której dowiedzieliśmy się że z awansu do 2 ligi wycofała się drużyna Zagłębie II Lubin. W związku z tym baraż nie jest potrzebny bo awansują 2 drużyny: VAW i SWD Wodzisław Śląski.

Zapanowała wtedy u Nas nieopisana radość, były łzy szczęścia i nawet pojawiły się szampany.

- Dla Nas to historyczna chwila i nie da się ukryć, że jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej gry. - mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Zatem w nowym sezonie zagramy w 2 lidze kobiet w grupie śląskiej w której rywalizować będzie 12 drużyn:

KKS Zabrze

Rekord Bielsko Biała

Polonia Bytom

SWD Wodzisław Śląski (b)

Mitech II Żywiec (b)

AZS II Wrocław

AZS PWSZ II Wałbrzych (b)

Darbor Bolesławice

Polonia Prószków

Chemik Kędzierzyn Koźle (b)

Rolnik II Biedrzychowice

Victoria Aglomeracja Wałbrzyska (b)

Obecnie podopieczne Jacka Grabowskiego mają zasłużoną kilkunastodniową przerwę w treningach, do zajęć wracają już 15 lipca.

Treningi odbywać będą się codziennie na Stadionie w Szczawnie Zdroju i wałbrzyskim Orliku

- Przygotowałem celowane zajęcia z mnóstwem gier zadaniowych oraz zaplanowałem co najmniej 3 może 4 sparingi, właśnie dogrywam ich terminy. Potem jedziemy na 10 dniowy obóz i wracamy przygotowani do naszego debiutu w 2 lidze Kobiet.- mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Do Kadry naszego zespołu Trener obecnie zakwalifikował 27 zawodniczek, które rozpoczną przygotowania zaraz po tej krótkiej przerwie. Dojdą jeszcze po całkowitym wyleczeniu kontuzji: Monika Marcinkiewicz i Aleksandra Ugarenko. Z Wypożyczenia wróciła Aleksandra Staniszewska.

- Prowadzę obecnie rozmowy o przyjściu do Nas z 3 zawodniczkami i na tym poprzestanę, bo chciałbym oprzeć grę drużyny na tych piłkarkach, które wywalczyły ten awans, oczywiście uzupełniając je o 2 może 3 bardzo wartościowe zawodniczki z innych klubów, ale o tym póki co za wcześnie dyskutować. - mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Trener VAW zrezygnował z usług jedynie 2 zawodniczek, które nie wystąpią w naszym zespole w 2 lidze.

Zatem teraz nasze Piłkarki trochę odpoczną by 15 lipca stawić się na treningu w pełni sił i z jeszcze większą determinacją.